Nabízíme možnost zakoupení dárkových poukazů na seznamovací lety (vyhlídkové lety), nebo pilotování letadla bez starostí …více

Využijte jedinečné nabídky na Ukázkový let včetně pilotování sportovního letadla Alto 912 TG Společnost Elmontex Air …více

Letecká vakcinace

Jako jedna z mála leteckých společností v Evropě provádíme tyto specifické letecké práce. Jedná se o celoplošnou distribuci zmrzlých návnad s očkovací látkou proti vzteklině u volně žijících šelem, především lišek. Operační lety, vždy na jaře a na podzim, provádíme s letadly, která jsou pro tuto potřebu přechodně specificky upravena. Dlouhodobě přitom spolupracujeme s původní českou společností Bioveta a.s., která je předním českým výrobcem a dodavatelem širokého spektra veterinárních imunologických a farmaceutických a přípravků.

Letadla s posádkami společnosti Elmontex provádí velkoplošné shazování vakcíny proti vzteklině již od roku 1998. Tato výjimečná činnost dnes patří k hlavním aktivitám naší letecké společnosti, se kterou jsme začínali v České republice a kde se nám společnými silami  podařilo vzteklinu u volně žijících lišek v letech 1998 – 2009 vymýtit.

Aktivity se poté přesunuly do zahraničí, kde jsme zkušenosti dále prohloubili na misích v Bulharsku, Kosovu, Chorvatsku, Černé Hoře a Rumunsku. Společnost v současné době opakovaně operuje v Rumunsku a Polsku. Naše posádky a technika prokazují svou vysokou profesionální úroveň a kvalitu v náročných letových podmínkách Balkánského poloostrova, ale také v tamních složitých společensko-kulturních a vojenských podmínkách.

Návnada s očkovací látkou je již dnes standardně shazována automatickým zařízením s ohledem na požadovanou hustotu distribuce a v závislosti na aktuální poloze a rychlosti letadla pomocí systému GPS. Trati, které letadla při operačních letech sledují, jsou předem důkladně plánovány s ohledem na efektivní pokrytí definovaného území dle požadavku zadavatele.

 

Video:

Odkazy:

Letecká vakcinace – Kosovo 2015

Odkaz na stránky k této problematice na Ministerstvu zemědělství Chorvatské Republiky

Odkaz na podrobnou brožuru k tomuto projektu na stránkách chorvatského Ministerstva Zemědělství

Fotogalerie: Letecká distribuce vakcíny

Elmontex Facebook