poukaz na web

  Nabízíme možnost zakoupení poukazu na vyhlídkový let, nebo pilotování letadla bez starostí z Vašeho …více

P1170755

Elmontex Air v těchto dnech pořídil do flotily další, v pořadí již třetí UL ALTO …více

Toš dondite ;)

Vyhlédkové lety stréca Kašíka americkó Cessnó!     Toš dondite lidi

Letecká vakcinace

Jako jedna z mála leteckých společností v Evropě provádíme tyto specifické letecké práce. Jedná se o celoplošnou distribuci zmrzlých návnad s očkovací látkou proti vzteklině u volně žijících šelem, především lišek. Operační lety, vždy na jaře a na podzim, provádíme s letadly, která jsou pro tuto potřebu přechodně specificky upravena. Dlouhodobě přitom spolupracujeme s původní českou společností Bioveta a.s., která je předním českým výrobcem a dodavatelem širokého spektra veterinárních imunologických a farmaceutických a přípravků.

Letadla s posádkami společnosti Elmontex provádí velkoplošné shazování vakcíny proti vzteklině již od roku 1998. Tato výjimečná činnost dnes patří k hlavním aktivitám naší letecké společnosti, se kterou jsme začínali v České republice a kde se nám společnými silami  podařilo vzteklinu u volně žijících lišek v letech 1998 – 2009 vymýtit.

Aktivity se poté přesunuly do zahraničí, kde jsme zkušenosti dále prohloubili na misích v Bulharsku, Kosovu, Chorvatsku, Černé Hoře a Rumunsku. Společnost v současné době opakovaně operuje v Rumunsku a Polsku. Naše posádky a technika prokazují svou vysokou profesionální úroveň a kvalitu v náročných letových podmínkách Balkánského poloostrova, ale také v tamních složitých společensko-kulturních a vojenských podmínkách.

Návnada s očkovací látkou je již dnes standardně shazována automatickým zařízením s ohledem na požadovanou hustotu distribuce a v závislosti na aktuální poloze a rychlosti letadla pomocí systému GPS. Trati, které letadla při operačních letech sledují, jsou předem důkladně plánovány s ohledem na efektivní pokrytí definovaného území dle požadavku zadavatele.

 

Video:

Odkazy:

Letecká vakcinace – Kosovo 2015

Odkaz na stránky k této problematice na Ministerstvu zemědělství Chorvatské Republiky

Odkaz na podrobnou brožuru k tomuto projektu na stránkách chorvatského Ministerstva Zemědělství

Pro další informace: Ing. Petr Buček, +420 732 160 695

Fotogalerie: Letecká distribuce vakcíny

Elmontex Facebook