poukaz na web

  Nabízíme možnost zakoupení poukazu na vyhlídkový let, nebo pilotování letadla bez starostí z Vašeho …více

PF2020

Vážení přátelé, přejeme Vám příjemné prožití Vánočních svátků a vše nejlepší v Novém roce 2020. …více

P1170755

Elmontex Air v těchto dnech pořídil do flotily další, v pořadí již třetí UL ALTO …více

Řízení letadla na zkoušku

Myslíte si, že k řízení letadla potřebujete nutně pilotní průkaz? Za dohledu našich zkušených instruktorů si můžete vyzkoušet řízení opravdového letadla za letu sami. Nejedná se o žádný trenažér ale opravdu o skutečné řízení letadla. Vy sedíte na místě 2. pilota a držíte v rukou skutečné „berany“. Vy řídíte letadlo a letíte!


Před každým takovýmto letem vás důkladně individuálně proškolíme. Společně se zkušeným instruktorem se pustíte do předletové přípravy: vysvětlíme vám postupy na mezinárodním letišti, provedeme společně předletovou kontrolu letadla, naplánujeme společně váš let s veškerými náležitostmi včetně kontroly meteorologické situace a aktivovaných vojenských prostorů. Připravíme vás na počáteční komunikaci s řízením letového provozu.

Po vzletu bude potřeba soustředit se na srovnávací navigaci pomocí mapy a kompasu, kdy bude Vaším úkolem dovést letadlo k místu určení. Během letu si s instruktorem vyzkoušíte provádění několika základních manévrů. Například koordinovanou zatáčku, při které je nutné hlídat v jednom okamžiku hned několik letových údajů. Seznámíte se s vlastnostmi letadla, za předem dohodnutých podmínek, včetně chování letadla při rychlostech blízkých pádovým. V závěru letu si případně budete moci vyzkoušet řešení nouzové situace v podobě simulovaného výpadku pohonné jednotky.Tento nezapomenutelný zážitek vám také může pomoci s rozhodováním, zda se pustit do opravdového výcviku a jednou se třeba stát profesionálním pilotem. Díky této zkušenosti si „osaháte“ základní principy řízení letadla.Nabízíme vám tento exkluzivní zážitek za skvělé ceny:

Doba letu Řízení letadla na zkoušku
turistický letoun typu Cessna 172
(konečná cena vč. DPH)
Předváděcí let
sportovní letadlo typu
Alto 912TG
(konečná cena vč. DPH)
15 minut Nenabízí se 1 190,- pro 1 osobu
30 minut 4 200,- pro 1+2 osoby 2 190,- pro 1 osobu
45 minut 6 000,- pro 1+2 osoby 3 190,- pro 1 osobu
60 minut 7 900,- pro 1+2 osoby 4 190,- pro 1 osobu

Na všechny naše služby vystavujeme také dárkové poukazy.

Let lze samozřejmě objednat v libovolné délce, cena je přímo úměrná trvání letu, minimum je však 20 minut. Navíc pokud Vás tato zkušenost osloví natolik, že se rozhodnete nastoupit do jednoho z naších profesionálních výcviků k získání pilotního průkazu, tak Vám cenu za tento zážitek odečteme ze samotné ceny kurzu PPL nebo ULL.

Letadla


p1190515                           Cessna 172S Skyhawk SP                                    Alto 912TG

 

Fotogalerie: Zkuste si řízení letadla

 

Elmontex Facebook