Využijte jedinečné nabídky na Ukázkový let včetně pilotování sportovního letadla Alto 912 TG Společnost Elmontex Air …více

Nabízíme možnost zakoupení dárkových poukazů na vyhlídkové lety, nebo pilotování letadla bez starostí z Vašeho …více

Společnost Elmontex a.s. přijme do hlavního pracovního poměru licencovaného leteckého mechanika! Místo výkonu práce – …více

FI (A) – letový instruktor (letoun) / Flight instructor (aeroplane) – Teoretická výuka a letový výcvik

Cílem výcvikového kurzu FI je vyškolit držitele průkazu způsobilosti pro letadla na úroveň odborné způsobilosti stanovenou FCL.920. Pilot může vykonávat letový výcvik v letadle, pouze pokud je držitelem průkazu způsobilosti pilota vydaného nebo přijímaného v souladu s částí FCL a osvědčení instruktora odpovídajícího poskytovanému výcviku.

Účelem je tedy osvěžit a doplnit technické znalosti instruktora – žáka, vyškolit ho k výuce pozemních předmětů a k výcviku letových úloh, zajistit, aby úroveň jeho létání byla dostatečně vysoká a naučit zásadám základní výuky a jejich uplatňování na úrovni PPL.

Tento kurz je určen k výcviku žadatele k provádění letového výcviku pro vydávání, prodloužení platnosti nebo obnovu průkazu PPL a LAPL příslušné kategorie letadla, třídních a typových kvalifikací pro jedno pilotní jednomotorová letadla, s výjimkou jedno pilotních složitých letounů s vysokou výkonností.

Vstupní požadavky:

-Platné potvrzení zdravotní způsobilosti 1. nebo 2. třídy

-Být držitelem průkazu radiotelefonisty letecké pohyblivé služby

-věk 18 let

-Vzdělání základní

-Být držitelem průkazu způsobilosti, pro jehož získání má být letový výcvik poskytnut

-Být oprávněn pracovat během tohoto letového výcviku jako velitel letadla

-Před zahájením kursu absolvovat alespoň deset hodin letového výcviku podle přístrojů v příslušné kategorii letadla

-Být držitelem průkazu CPL (A), nebo držitelem průkazu PPL (A) a

-Splňovat požadavky na teoretické znalosti pro získání průkazu CPL

-Absolvovat dobu letu odpovídající alespoň 200 hodin v letounech nebo TMG, z níž 150 hodin absolvuje ve funkci velitele letadla

-Nalétat alespoň 30 hodin v jednomotorových pístových letounech

-Absolvovat jeden samostatný navigační let podle VFR ve funkci velitele letadla v délce alespoň 540 km

-Během 6 měsíců před začátkem kurzu absolvovat zvláštní předvstupní letovou zkoušku s instruktorem FI. Tato předvstupní zkouška je založena na přezkoušení odborné způsobilosti pro třídní a typovou kvalifikaci, jak je stanoveno v dodatku 9 k části FCL.

Uznání předchozí praxe

Žadatel může být do výcviku zařazen buď jako úplný začátečník nebo jako rozcvičený žák z jiné ATO. U žáka, který zahájil výcvik v jiné ATO navrhne HT (Head of Training) zápočet předchozího výcviku a nechá ho schválit na ÚCL. Žadatel však musí nalétané hodiny ve výcviku řádně prokázat – potvrzením předchozí školy a zároveň požádat ATO o metodické posouzení dalších hodin ve výcviku požadovaných. Tento zápočet nalétaných hodin musí být zapsán do záznamů výcviků žadatele.

 

Osnova teoretických znalostí kursu pro získání osvědčení FI (A)

-25 hodin pedagogické činnosti a alespoň 100 hodin výuky teoretických znalostí, včetně zkoušek pokroku.

Osnova letové výuky kurzu pro získání osvědčení FI (A)

-Osnova letové výuky musí pokrýt alespoň 30 hodin letového výcviku, z nichž 25 hodin tvoří letový výcvik ve dvojím řízení.

 

Cena

Aktuální cenovou nabídku naleznete ZDE.

Elmontex Facebook